Pijana matka opiekowała się swoimi dziećmi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka opiekowała się swoimi dziećmi

Nietrzeźwa matka zajmowała się dwojgiem swoich dzieci w wieku 5 i 7 lat. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do dzieci przyjechał trzeźwy ojciec, któremu policjanci przekazali pod opiekę dzieci. O niewłaściwym sprawowaniu opieki na dziećmi został poinformowany sąd rodzinny.

Dzielnicowi kontrolowali sytuację w rodzinie na terenie gminy Prostki. Drzwi otworzyła im nietrzeźwa kobieta, która miała problemy z utrzymaniem równowagi i logicznym wysławianiem się. Okazało się, że w środku przebywają z nią dzieci w wieku 5 i 7 lat. W mieszkaniu było brudno, a dzieci bawiły się puszkami po alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wskazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce przybył trzeźwy ojciec, który zajął się dziećmi. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.
Policjanci w czasie codziennych służb sprawdzają każdą informację dotyczącą niewłaściwego sprawowania opieki na dziećmi. Wszystko po to, aby zapewnić bezpeczeństwo najmłodszym.

(akdn/rj)

Powrót na górę strony