Zakupy zakończył w policyjnej celi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakupy zakończył w policyjnej celi

Policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 34-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu stosują się do obowiązujących restrykcji. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W środę (06.10.2021) kilka minut po godz. 17:00 reszelscy policjanci sprawdzali, czy osoby przebywające w sklepach respektują przepisy w zakresie noszenia maseczek. W jednym z obiektów przy ul. Warmińskiej w Reszlu ich uwagę zwrócił mężczyzna, który nie miała na twarzy założonej maseczki. W trakcie interwencji okazało się, że to nie było jedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że 34-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Biskupcu celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia, oraz przez Prokuraturę Rejonową w Kętrzynie celem ustalenia jego aktualnego miejsca przebywania oraz wykonania czynności procesowych z udziałem mężczyzny. Mieszkaniec gminy Reszel trafił do policyjnego aresztu. W czwartek (07.10.2021) mężczyzna zostanie przewieziony do wyznaczonej jednostki penitencjarnej gdzie odbędzie zasądzoną karę.

(ep/rj)

 

 

Powrót na górę strony