Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na skróty

Sobota, to zawsze czas rozrabiania i spędzania czasu ze znajomymi na dworze. Dobra zabawa sprawiła, że Pola nawet nie zauważyła, że ten dzień minął bardzo szybko i zapadł już zmierzch. O tym, jakie przygody tego dnia przeżyła nasza bohaterka dowiemy się od sierż. Magdaleny Boguckiej-Tomaszewicz z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

"Na filmie widać policjantkę siedzącą w radiowozie i czytającą książeczkę z przygodami Poli"

 

Kim jest Pola?

Pod koniec zeszłego roku w głowie kom. Jolanty Sorkowicz zrodził się pomysł na stworzenie fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze - policjant. Kiedy tekst był już gotowy, powstał pomysł, by wizerunek niefrasobliwej dziewczynki stworzył 13-letni Wiktor Zygo, którego dotychczasowe prace wrzucane do sieci zachwyciły autorkę tekstów. Wiktor podjął wyzwanie, a współpraca nabrała tempa i różnych kształtów. 13 rymowanych historyjek zostało opatrzonych kolorowymi ilustracjami, ale na wydaniu książeczki nie poprzestano. Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Już w nadchodzącym roku szkolnym o Poli będzie można nie tylko przeczytać, ale i zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce, dyplomie. Przygody rezolutnej dziewczynki trafią także na ekrany, a wszystko za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/85311,Profilaktyka-Smyka.html

(rj/tm)

Powrót na górę strony