Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pola i jej zimowa przygoda

Co prawda do zimy jeszcze trochę zostało, ale o pewnych sprawach warto przypominać z wyprzedzeniem. Wszystko po to, żeby żadnemu milusińskiemu nie przydarzyła się taka przygoda, jaką miała Pola, która zbyt pochopnie weszła na zamarzający staw. Z tarapatów, w jakie się wpakowała, wyciągnął ją (i to dosłownie) dzielnicowy. Bajkę o tej mrożącej krew w żyłach przygodzie Poli przeczytali policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego, którzy w lipcu 2021 roku po raz pierwszy włożyli policyjne mundury.

Na poniższym filmie widoczni są najpierw policjanci oraz sztandar i poczet sztandarowy KWP w Olsztynie podczas ślubowania stojący w szeregu, a następnie wybrani policjanci występujący przed szeregiem, odczytujący treść bajki z książeczki.

Kim jest Pola?

Pod koniec 2020 roku w głowie kom. Jolanty Sorkowicz zrodził się pomysł na stworzenie fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze - policjant. Kiedy tekst był już gotowy, powstał pomysł, by wizerunek niefrasobliwej dziewczynki stworzył 13-letni Wiktor Zygo, którego dotychczasowe prace wrzucane do sieci zachwyciły autorkę tekstów. Wiktor podjął wyzwanie, a współpraca nabrała tempa i różnych kształtów. 13 rymowanych historyjek zostało opatrzonych kolorowymi ilustracjami, ale na wydaniu książeczki nie poprzestano. Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Już w nadchodzącym roku szkolnym o Poli będzie można nie tylko przeczytać, ale i zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce, dyplomie. Przygody rezolutnej dziewczynki trafią także na ekrany, a wszystko za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/85311,Profilaktyka-Smyka.html

(tm)

Powrót na górę strony