Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pod wpływem alkoholu przyjechał do jednostki policji, aby sprawdzić liczbę punktów karnych

Kierowca jednej z olsztyńskich firm kurierskich w trakcie rozwożenia przesyłek, zajechał do jednostki policji, aby sprawdzić liczbę punktów karnych. W trakcie podawania swoich danych, pracownik cywilny poczuł od mężczyzny zapach alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dzisiaj po godzinie 10.00 do wydziału ruchu drogowego olsztyńskiej policji zgłosił się 31-letni kierowca jednej z firm kurierskich, aby sprawdzić liczbę zgromadzonych punktów karnych. Podczas gdy mężczyzna podawał swoje dane osobowe, pracownik cywilny poczuł od mężczyzny zapach alkoholu. Mając wiedzę, że kurier przyjechał samochodem postanowił powiadomić oficera dyżurnego. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego, którzy poddali Łukasza N. badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, miał on 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kurierowi prawo jazdy, tym razem nie za punkty karne, których kierowca nazbierał 22 (w większości za przekroczenie dozwolonej prędkości, oraz niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa), lecz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz, za swoją lekkomyślność, mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

Powrót na górę strony