Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna przygoda Poli. W jej domu pojawił się nieproszony gość

Tym razem Pola podczas zabawy w domu usłyszała pukanie do drzwi. Bardzo ją zaciekawiło to, kto za nimi stał. Kim była ta osoba, kto jeszcze pojawił się w tej historii, jak groźna może okazać się nadmierna ciekawość i jak skończyła się ta przygoda Poli, dowiemy się słuchając i oglądając bajkę "Nieproszony gość", którą przeczytał Rzecznik Prasowy KWP w Olsztynie asp. Tomasz Markowski.

 

 

Na poniższym nagraniu widać policjanta, który siedzi za biurkiem trzymając gazetę w ręku i czyta bajkę "Nieproszony gość". Następnie idzie korytarzem i wychodzi z budynku. Po przeczytaniu bajki przez policjanta nagranie się kończy.

Kim jest Pola?

Pod koniec zeszłego roku w głowie kom. Jolanty Sorkowicz zrodził się pomysł na stworzenie fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze - policjant. Kiedy tekst był już gotowy, powstał pomysł, by wizerunek niefrasobliwej dziewczynki stworzył 13-letni Wiktor Zygo, którego dotychczasowe prace wrzucane do sieci zachwyciły autorkę tekstów. Wiktor podjął wyzwanie, a współpraca nabrała tempa i różnych kształtów. 13 rymowanych historyjek zostało opatrzonych kolorowymi ilustracjami, ale na wydaniu książeczki nie poprzestano. Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Już w nadchodzącym roku szkolnym o Poli będzie można nie tylko przeczytać, ale i zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce, dyplomie. Przygody rezolutnej dziewczynki trafią także na ekrany, a wszystko za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/85311,Profilaktyka-Smyka.html

(rj/tm)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony