Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Tak też było wczoraj.

Bartoszyce

We wtorek (08.06.2021r.) w godzinach południowych policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch w mieście i gminie Sępopol. Na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego audi. 41-letni mieszkaniec gminy kierował pomimo obecności alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał 0,84 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-latka, a to dopiera przedsmak czekających go konsekwencji. Mężczyznę czeka odpowiedzialność przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Ełk

Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu zaburza funkcjonowanie organizmu człowieka. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może mieć poważne skutki. Tak było w przypadku 27-latka. Na trasie Szczecinowo-Dobra Wola, kierując osobowym oplem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe było dwóch pasażerów. Z okoliczności wynikało, że wszyscy mężczyźni byli pijani. Ze względu na obrażenia nie można było przeprowadzić badania na zawartość alkoholu, dlatego pobrano krew do szczegółowej analizy. Wszyscy mężczyźni trafili do szpitali, jeden pasażer z bardzo poważnymi obrażeniami. Okazało się, że 27-letni kierowca opla ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

 

  • na drodze rozbity pojazd i radiowóz
    Miejsce zdarzenia drogowego

 

Nieodpowiedzialnością wykazał się także 57-latek z gminy Ełk. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i to zaniepokoiło innego kierowcę, który przy możliwej okazji uniemożliwił mu dalszą jazdę. Przypuszczenia zgłaszającego były słuszne – ujęty kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowcy wzbudził niepokój patrolujących nocą ulice Ełku policjantów drogówki. Okazało się, że osobowym oplem podróżuje dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział kompletne pijany 38-latek. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Iława

We wtorek (08.06.2021r.) oficer dyżurny iławskiej policji kilka minut po godz. 19:00 został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Zgłaszający dodał, że mężczyzna przewrócił się na skuterze i krwawi z ust. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że 35-latek jadąc motorowerem doprowadził do wywrócenia pojazdu. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy kierował jednośladem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia przetransportował 35-latka do szpitala.

(mk/akdn/jk/kh)

Powrót na górę strony