Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Iława

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany w poniedziałek (07.06.2021r.) w Iławie. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności ustalili miejsce przebywania 55-latka i natychmiast tam pojechali. Potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali mieszkańca Iławy. Policjanci przetransportowali mężczyznę do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok.
Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci we wtorek (08.06.2021r.) w Lubawie. Mundurowi ustalili, że poszukiwany 29-latek jest właśnie w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do zakładu karnego. Mieszkaniec Lubawy odbędzie tam karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i 6 miesięcy za popełnione wykroczenia i przestępstwa.

Kętrzyn

W środę (09.06.2021r.) kilka minut przed godz. 8:00 jeden z policjantów wydziału kryminalnego miejscowej jednostki w czasie wolnym od służby, zauważył mężczyznę, który wyglądem przypominał poszukiwanego. Sytuacja miała miejsce w Kętrzynie, kiedy to funkcjonariusz  wraz z rodziną jechał autem. Czujny funkcjonariusz natychmiast zawiadomił o swoich spostrzeżeniach kolegów w służbie. Po chwili wspólnie zatrzymali poszukiwanego 38-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo ponownego prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego, celem odbycia zasądzonej przez sąd kary.

Lidzbark Warmiński

We wtorek (08.06.2021r.) wieczorem  policjanci prewencji z Lidzbarka Warmińskiego  zatrzymali dwóch poszukiwanych do odbycia kary w zakładzie karnym. Pierwszego około godziny 19:30 w jednym z mieszkań na terenie Lidzbarka Warmińskiego. 38-latek mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński ukrywał się tam przed organami ścigania. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim za popełnione wykroczenie. Pierwotnie sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 500 zł., ale z uwagi na jej nie opłacenie zmienił swój wyrok na karę zastępczą aresztu w wymiarze 10 dni. Mężczyzna został zatrzymany. Dzięki możliwości jaką dał mu sąd w nakazie, mężczyzna zdecydował się jednak na opłacenie zaległej grzywny zamiast pobytu w zakładzie karnym. Po opłaceniu został zwolniony

Drugiego poszukiwanego policjanci zatrzymali w miejscu jego zamieszkania około godziny 21:40. Mężczyzna był poszukiwany za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim. Na mężczyźnie „ciążył” wyrok 1 roku pozbawienia wolności. Został zatrzymany i na noc trafił do policyjnej celi. Dzisiaj zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi wymierzoną karę.  

Szczytno

We wtorek (08.06.2021r.) parę minut po godzinie 18 w siedzibie szczycieńskiej komendy stawiło się dwóch nieletnich. 17-latkowie oświadczyli, że uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Przebywali przez krótki czas na Mazurach, ale męczy już ich to ukrywanie się. Oficer dyżurny potwierdził, iż 17-latkowie poszukiwani są przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie, celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego położnego w województwie mazowieckim. Niespełna 3 godziny później w szczycieńskiej komendzie stawił się kolejny nieletni. 16-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego oświadczył, że kilka godzin wcześniej policjanci zatrzymali jego dwóch kolegów, a on sam nie wie już, co ze sobą zrobić i też chciałby być zatrzymany. Szczycieńscy policjanci całą trójkę przekazali funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Zgodnie z decyzją ciechanowskiego sądu nieletni zostali od razu przewiezieni do wskazanego ośrodka wychowawczego.

Tego samego dnia (08.06.2021r.) tuż przed godziną 19:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa konkubina sprawuje opiekę nad 3-letnim dzieckiem, a ponadto utrudnia ojcu kontakt z synem. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego we wskazanym mieszkaniu zastali 34-letniego zgłaszającego, sprawczynię interwencji 38-letnią mieszkankę Szczytna, 3-latka i pełnoletniego syna kobiety. 34-laka potwierdziła, że około godz. 16:00 spożyła niewielką ilość alkoholu, ale w tym czasie opiekę nad jej młodszym synem sprawował starszy syn, który ma już 18 lat.

Mundurowi zweryfikowali dane wszystkich uczestników interwencji. Ku ich zdziwieniu okazał się, że 18-latek posiada status osoby poszukiwanej. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności, a nakaz zanim wystawił Sąd Rejonowy w Elblągu. 

(jk/ep/bm/ic/kh)

Powrót na górę strony