Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztynek: 15-latkowi kazali stać na „czatach” podczas gdy sami plądrowali garaż sąsiadki

Zarzuty kradzieży usłyszało dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lutego br. ukradli paliwo z garażu sąsiadki jednego ze sprawców. W sprawę zaangażowany został również 15-latek, którego zadaniem było stanie na tzw. „czatach”. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Za kradzież grożą im kary do 5 lat pozbawieni wolności. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku podczas czynności dochodzeniowo – śledczych ustalili i doprowadzili do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy pod koniec lutego br. ukradli olej napędowy z terenu gminy. Jak ustalili funkcjonariusze, to 20-letni Karol Ż. podczas odwiedzin swojego kolegi Bartosza D. wpadł na pomysł, aby sprawdzić, co znajduje się w garażu sąsiadki 18-letniego Bartosza D. W zdarzeniu swój udział miał również 15-letni Dawid P., którego zadaniem było stanie na tzw. „czatach” podczas gdy starsi koledzy plądrowali garaż sąsiadki. Sprawcy najpierw z pomieszczenia wynieśli kanistry z olejem napędowym, następnie po około godzinie wrócili z własnymi pojemnikami, aby przelać w nie paliwo znajdujące się w beczkach.

Działając w ten sposób, z garażu sąsiadki jednego ze sprawców w jedną noc zniknęło kilkaset litrów oleju napędowego. Funkcjonariusze podczas typowania sprawców przeszukali posesję jednego z podejrzanych, gdzie podczas czynności znaleźli i zabezpieczyli skradzione paliwo.

Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony