Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu zatrzymali kierowcę z 3 promilami

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę busa, który chwilę wcześniej zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. O sytuacji poinformował policję jeden ze świadków „niestabilnej” jazdy kierowcy.

W czwartek (29.04.2021r.) kilka minut po godz. 20:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez świadka, że na trasie Święta Lipka –Kętrzyn kierujący busem najprawdopodobniej jest pijany. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący ciężarowym pojazdem jedzie całą szerokością drogi i stwarza niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Na wskazaną trasę natychmiast został wysłany patrol, który zatrzymał pojazd oraz kierującego do kontroli. Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Jak się okazało za kierownicą Opla Movano siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości 54-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mieszkaniec powiatu węgorzewskiego w ogóle nie miał uprawnień do kierowania. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego kierowca musi liczyć się z zakazem prowadzenia pojazdów i karą finansową. Wyrazy uznania należą się osobie zgłaszającej, która w odpowiedni sposób zareagowała na zaobserwowaną na drodze sytuację i dzięki której zgłoszeniu kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego i nie zagraża już innym uczestnikom dróg.

(ep/kh)
 

Powrót na górę strony