Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje. Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania, czy posługiwanie się fałszywymi danymi nie są dla nich przeszkodą.

Iława

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Zalewa. Policjanci nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu przebywania  mężczyzny. W piątek (09.04.2021r.) policjanci zatrzymali 42-latka, kiedy to szedł polami w gminie Zalewo. Mężczyzna był bardzo zaskoczony, gdy zobaczył funkcjonariuszy, którzy oświadczyli mu, że jest poszukiwany przez sąd. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy za uchylanie się od płacenia alimentów.

Kolejną osobę  poszukiwaną zatrzymali policjanci w domu. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 60-latka. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Lubawy i odwieźli go do więzienia, gdzie odbędzie karę roku pozbawienia wolności za znęcanie się nad najbliższymi.

Lidzbark Warmiński

W piątek (09.04.2021r.) na terenie powiatu lidzbarskiego policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali osobę poszukiwaną. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kraszewo około godziny 09:40 podczas kontroli drogowej. Policjanci dokonywali pomiaru prędkości jazdy i zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że to nie jedyne przewinienie 63-letniego mężczyzny. Jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary w zamian za nieuiszczoną grzywnę za wykroczenie.

Mrągowo

W nocy z soboty na niedzielę (10/11.04.2021r.) po godzinie 2.00 oficer dyżurny został powiadomiony o głośnej imprezie w jednym z mieszkań w Mrągowie. Gdy chwilę później policjanci dotarli we wskazane miejsce, impreza trwała w najlepsze. Drzwi do mieszkania otworzył właściciel. Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych uczestników interwencji oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach. Okazało się, że 32-latek był poszukiwany przez mrągowski i piski sąd. Mężczyzna ma w sumie 150 dni kary pozbawienia wolności.

Przypominamy !

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(jk/bm/akdn/kh)

Powrót na górę strony