Zatrzymani po tym, jak w dwa dni dokonali dwóch rozbojów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po tym, jak w dwa dni dokonali dwóch rozbojów

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące w więziennej celi spędzi dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za dokonanie rozbojów na terenie Olsztyna. Łupem sprawców padły m. in. dokument tożsamości jednego z pokrzywdzonych, telefony komórkowe, telewizor, karta płatnicza czy srebrny łańcuszek. Za przestępstwo rozboju 24- i 26-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozbojów na terenie miasta. Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął 26 marca 2021 roku. Poszkodowanym okazał się mężczyzna, do którego mieszkania wtargnęło dwóch napastników. Przy użyciu siły dokonali kradzieży dokumentu tożsamości, telewizora, dekodera i telefonu komórkowego swojej ofiary. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania osób odpowiedzialnych za dokonanie tego rozboju.

Następnego dnia (27.03.2021) policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie rozboju. Tym razem w okolicy ul. Dąbrowszczaków dwóch mężczyzn zaatakowało przypadkowego przechodnia, siłą zabierając mu telefon komórkowy i srebrny łańcuszek.

W trakcie wykonywanych czynności w sprawie kradzieży rozbójniczej telefonu komórkowego i srebrnego łańcuszka, ustaleni, zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie zostali podejrzani. Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego w obu sprawach, okazało się, że mężczyźni w wieku 24 i 26 lat są odpowiedzialni również za zdarzenie z dnia poprzedniego, do czego się przyznali. Dzięki pracy policjantów kolejnego rozboju już nie zdążyli dokonać.

Ostatecznie sprawcy rozbojów stanęli przed sądem, który zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. 24- i 26-latkowi może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(rp)

  • Jeden z zatrzymanych mężczyzn stojący twarzą do ściany z kajdankami założonymi na ręce trzymane z tyłu
    Jeden z zatrzymanych mężczyzn
Powrót na górę strony