Odpowie za kradzież gazu prowizorycznym przyłączem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież gazu prowizorycznym przyłączem

77-letni mieszkaniec Olsztyna odpowie za kradzież gazu z sieci należącej do Polskiej Spółki Gazownictwa. Mężczyzna, jak wstępnie ustalono, w sierpniu ubiegłego roku za pomocą prowizorycznych przyłączy ominął główny licznik pomiarowy i podłączył kocioł gazowy ogrzewający budynek.

Przez pojęcie nielegalnego poboru paliwa gazowego rozumie się pobieranie paliw gazowych bez zawartej umowy sprzedaży gazu, lub z całkowitym albo częściowym pominięciem układu pomiarowego tak jak to było w tym przypadku. O konsekwencjach karnych przekona się 77-letni mieszkaniec Olsztyna, który jak udało się ustalić od sierpnia ubiegłego roku przy pomocy kombinacji rur z gumowymi wężami ominął centralny licznik i samodzielnie podłączył kocioł gazowy ogrzewający budynek. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo w zależności od start poniesionych przez Polską Spółkę Gazowniczą może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju zabezpieczenia m.in. plomby na instalacji gazowej gwarantują nam bezpieczeństwo korzystania z paliwa gazowego. Każda ingerencja w tego typu urządzenia może stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

(rp)

Powrót na górę strony