Ukradła złotą biżuterię. Została zatrzymana - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła złotą biżuterię. Została zatrzymana

Ostródzcy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież złotej biżuterii z jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni usłyszała już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (01.04.2021) i nie był to pryma aprylisowy żart. Oficer dyżurny ostródzkiej komendy policji w godzinach wieczornych otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta o tym, że została okradziona w mieszkaniu swojej znajomej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zginął jej złoty pierścionek i obrączka, które zostawiła na biurku u koleżanki, gdy ta malowała jej paznokcie. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na 2200 złotych. W mieszkaniu oprócz pokrzywdzonej i właścicielki mieszkania była jeszcze jedna kobieta i to ona była odpowiedzialna za kradzież. Kobieta zagrabioną biżuterię oddała dopiero gdy na miejscu pojawili się policjanci.

Skradzione przedmioty wróciły już do swojej właścicielki, a 30-latka trafiła do policyjnej celi. Dzisiaj (02.04.2021r.) zatrzymana kobieta usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(ak/rj)

Powrót na górę strony