Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu
Pomimo wielu apeli Policji nadal odnotowywane są przypadki osób, którzy wsiadają za kierownice po alkoholu, narkotyków lub których brawura i lekkomyślność stwarza zagrożenie na drodze. Ryzykują oni nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy – na drodze kierujmy się rozsądkiem.
Iława
Oficer dyżurny został poinformowany o awanturze w gminie Iława. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że na posesję zgłaszającej przyjechał samochodem znajomy jej córki. Kobiety jednak nie życzyły sobie obecności mężczyzny i poprosiły policjantów o pomoc z wyproszeniem mieszkańca powiatu ostródzkiego. Funkcjonariusze mieli duży problem z porozumieniem się z 25-latkiem. Mężczyzna wypowiadał się nie logicznie, twierdził, że widział postać Jezusa, która kazała mu przyjechać do dziewczyny. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny oraz skontrolowali czy nie prowadził samochodu pod działaniem narkotyków. Wstępne badanie wskazało, że mieszkaniec powiatu ostródzkiego kierował vw pod działaniem środków odurzających. Od mężczyzny została pobrana krew do badania. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 25-latkowi i osadzili go w policyjnej celi.
Szczytno
W czwartek (25.02.2021r.) parę minut po godzinie 20:00 na ulicy Warszawskiej w Pasymiu, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Hyundia. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec Wielbarka. Mundurowi mając podejrzenie, że może on kierować pod wpływem alkoholu, sprawdzili jego stan trzeźwości. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 44-latek wydmuchał ponad promil. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do szczycieńskiej komendy. Nieodpowiedzialny kierowca stracił również uprawnienia do kierowania. Po sporządzeniu stosowanej dokumentacji, która niebawem trafi do sądu, mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny.
Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.
(jk/ic/kh)