Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje. Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania, czy posługiwanie się fałszywymi danymi nie są dla nich przeszkodą.

Iława

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Zalewa. Policjanci nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu przebywania  mężczyzny. W środę (24.02.2021r.) policjanci zatrzymali 27-latka. Mieszkaniec Zalewa był bardzo zaskoczony, kiedy zobaczył funkcjonariuszy, którzy oświadczyli mu, że jest poszukiwany przez sąd. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 40 dni.

Kolejną osobę  poszukiwaną zatrzymali policjanci podczas interwencji. Funkcjonariusze zostali wezwani do naruszenia nietykalności cielesnej. W trakcie czynności okazało się, że zgłaszający jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawiania wolności. 29-latek został zatrzymany i odwieziony do więzienia, gdzie spędzi rok.

Kętrzyn

W czwartek (25.02.2021r.) tuż przed godz. 14:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu podczas realizacji czynności służbowych wspólnie z  asystentem zespołu wykroczeń i organizacji służby do jednej z prowadzonych spraw zauważyli na ulicy Racławickiej w Reszlu  jak mężczyzna na widok radiowozu zbiegł z drogi i zaczął uciekać po polu uprawnym. Policjanci natychmiast ruszyli w pieszy pościg za mężczyzną. Jego wysiłki okazały się bezskuteczne. Po chwili 48-latek został zatrzymany. Szybko wyjaśnił się powód zachowania uciekiniera. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że za mężczyzną został wydany list gończy przez Sąd Rejonowy w Biskupcu. Mieszkaniec gminy Korsze uchylał się od kary 1 roku pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Mężczyzna początkowo trafił do policyjnej celi. Jeszcze dziś zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

(jk/ab)

Powrót na górę strony