Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia – był pijany

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Bagno na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Kierujący oplem uderzył w przydrożne drzewo i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Badanie wykazało, że był pijany.

Wczoraj około godziny 5:00 rano oficer dyżurny nowomiejskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Bagno na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci, którzy zastali tam załogę straży pożarnej oraz karetki pogotowia udzielających pomocy pasażerowi auta. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala. 

Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący oplem astrą nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna podróżował z dwoma pasażerami.

W wyniku podjętych czynności policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia oraz dwóch pozostałych  jego uczestników.  Kierującym oplem okazał się mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie. Mężczyzna został zatrzymany. Pobrano od niego krew celem zbadania zawartości alkoholu w organizmie. Wstępne badanie wykazało, że był nietrzeźwy. Ponadto policjanci ustalili, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania i wcześniej był już zatrzymany za kierowanie autem  w stanie nietrzeźwości.

Jeszcze wczoraj sprawca wypadku usłyszał zarzut i został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Policyjne dochodzenie wyjaśni dokładne okoliczności wczorajszego wypadku.

Powrót na górę strony