Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według Kodeksu Karnego grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Ełk

Dzielnicowi zatrzymali w poniedziałek (22.02.2021r.) nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego w gminie Kalinowo. 36-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Co dziwne, jechał w kabinie z trzeźwym pasażerem, który był też właścicielem pojazdu. W trakcie kontroli okazało się również, że ciągnik nie ma ubezpieczenia oc i nie jest dopuszczony do ruchu. Sam kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto był osobą poszukiwaną do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze uszkodzenie ciała innej osoby. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego. Wkrótce odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Mrągowo

Minionej nocy tuż po godzinie 01.00 na ulicy Sobczyńskiego w Mrągowie policjanci zwrócili uwagę na kierowcę osobowego seata. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Nie było byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że kierowca mógł być nietrzeźwy na co wskazywał jego niepewny tor jazdy. Podejrzenie jak najbardziej się potwierdziło. Mężczyzna prowadził pojazd na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie było 1,8 promila alkoholu. Mało tego po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie miał prawa jazdy ponieważ w 2016 roku sąd nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

(akdn/dk/kh)

Powrót na górę strony