Aktualności

Zmienna pogoda i warunki na drodze. Policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę

Zmienna, zimowa pogoda to zawsze wyzwanie dla kierowców. Plusowa temperatura w dzień, a minusowa w nocy spowodowały, że na drogach w wielu miejscach było ślisko. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Gołdap

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek (22.02.2021r.) około godz. 7:30 na drodze wojewódzkiej nr 650 w miejscowości Marcinowo. Policjanci ustalili, że kierująca audi jadąc od Gołdapi w kierunku Grabowa nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdnie, po czym auto wpadło do rowu i wywróciło się na dach. Na szczęście nic jej się nie stało. 28-latka jechała sama, była trzeźwa.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na tej samej trasie kilka minut godz. 8:10.  W miejscowości Wronki Wielkie, kierująca vw golfem jadąc do Gołdapi również w wyniku nie dostosowania prędkości do panujących warunków, na łuku drogi straciła panowanie nad autem, zjechała na przeciwległy pas, a następnie do rowu, gdzie samochód wywrócił się na bok. 57-lenia kierująca była trzeźwa, nie przewoziła pasażerów i nie odniosła żadnych obrażeń.

Do trzeciego zdarzenia doszło około godz. 8:25 w miejscowości Jurkiszki w gminie Gołdap. Policjanci, którzy byli na miejscy ustalili, że 31-letnia kierująca vw polo jadąc od Dubeninek do Gołdapi, na łuku drogi w wyniku niedostosowania prędkości do warunków pogodowych straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie do rowu, gdzie pojazd wywrócił się na dach. Kobieta jechała sama, pomoc medyczna została jej udzielona na miejscu.

Lidzbark Warmiński

W poniedziałek (22.02.2021r.) około godziny 10:00 policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej 1399N pomiędzy miejscowościami Lejławki Wielkie - Lejławki Małe. Jak ustalono 57-letni kierujący pojazdem ciężarowym Man nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi A3, w wyniku czego najechał na jego tył. Siła uderzenia była tak duża, że audi zostało zepchnięte do rowu. Uczestnicy zdarzeni byli trzeźwi. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się płynnie.

  • Policjant podczas oględzin pojazdu audi
    Policjant podczas oględzin pojazdu audi
  • Policjant podczas oględzin pojazdu man
    Policjant podczas oględzin pojazdu man
  • widok z miejsca zdarzenia i ustawienie pojazdu po kolizji
    Widok z miejsca zdarzenia i ustawienie pojazdu audi po kolizji

(ab/bm/kh)

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony