Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali na podwójnym gazie. Będą tłumaczyć się przed sądem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie wobec dwóch mieszkańców powiatu. Mężczyźni kierując pojazdami w stanie nietrzeźwości spowodowali kolizje drogowe. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. Wcześniej oficer dyżurny został poinformowany o kolizji drogowej. Jak się okazało 45-latek kierujący oplem najechał na zaparkowanego vw po czym próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Dzięki czujności świadka jednak to nie nastąpiło i mężczyzna ujął sprawcę zdarzenia drogowego. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 45-latek kierował samochodem osobowym mając 3 promile alkoholu w organizmie.
Kolejnego nietrzeźwego kierującego tym razem seatem zatrzymali policjanci również podczas zdarzenia drogowego na parkingu. Jak się okazało, 53-latek kierując samochodem osobowym nie upewnił się co do możliwości wykonani manewru na parkingu i doprowadził do zderzenia z vw. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało, że prowadził on pojazd mechaniczny mając ponad promil alkoholu w organizmie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

Wczoraj kilka minut przed godziną 16:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hyundaiem. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 48-latek jechał samochodem osobowym mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. W Tynwałdzie zatrzymali kierującego fordem. W trakcie czynności okazało się, że 59-latek jechał samochodem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.


Cała czwórka ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyła się przed sądem.


Kierowco pamiętaj !
Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

(jk/rj)

Powrót na górę strony