Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca przemocy domowej został tymczasowo aresztowany, bo naruszył zakaz kontaktowania się i zbliżania do żony

Na okres 2-miesięcy został tymczasowo aresztowany 69-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Mężczyzna podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną. Przemoc w tej rodzinie trwała od blisko 2 lat. Sprawca objęty był już dozorem policyjnym, a do tego miał orzeczony nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz kontaktowania się z małżonką i zbliżania się do niej. Nie stosował się jednak do ciążących na nim obowiązkach, stąd tymczasowy areszt.

Policjanci prowadzą sprawę znęcania się nad rodziną przez 69-letniego mieszkańca Białej Piskiej. Sprawca od blisko 2 lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał bez powodu awantury domowe. W trakcie rodzinnych kłótni wyzywał małżonkę, krytykował ją i poniżał. Dochodziło też do sytuacji, kiedy to 69-latek szarpał pokrzywdzoną za ubranie, popychał oraz bił rękoma po ciele. Do tego groził żonie pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż.
W październiku tego roku sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 69-latka policyjnego dozoru. Do tego mężczyzna miał orzeczony zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 20 metrów oraz zakaz wchodzenia do mieszkania, w którym przebywa. Sąd nakazał mu także opuszczenie na 3 miesiące lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z małżonką.
Sprawca przemocy nie stosował się do nałożonych na niego obowiązków. To przesądziło o tym, że sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 69-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(as/rj)

Powrót na górę strony