Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki czujności mieszkańców osiedla 91-latek trafił pod odpowiednią opiekę

Niskie temperatury mogą być zagrożeniem dla osób starszych, schorowanych czy bezdomnych. Czasami chwila uwagi i jeden telefon wystarczą, by osoba potrzebująca uzyskała potrzebną pomoc. Czujnością i empatią wykazali się mieszkańcy jednego z osiedli w Ełku, którzy powiadomili służby o starszym mężczyźnie błąkającym się wieczorem po osiedlu. Okazało się, że 91-latek stracił pamięć i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Czasami prosta reakcja i chwila zainteresowania wystarczą, by pomóc drugiemu człowiekowi. Takim zainteresowaniem wykazali się w czwartek (26.11.2020) wieczorem mieszkańcy jednego z ełckich osiedli. Zwrócili uwagę na starszego pana, który wyraźnie zdezorientowany chodził między blokami. Nie zbagatelizowali tej sytuacji. Mężczyzna nie wiedział, gdzie jest ani jak się nazywa. Pogotowie ratunkowe udzieliło mężczyźnie pomocy medycznej. Był on w stanie zagrażającym jego zdrowiu i życiu. Policjanci ustalili, że zagubiony mężczyzna to 91-latek. W miejscu zamieszkania mężczyzny nikogo nie było, więc policjanci ustalili kontakt do jego bliskich i poinformowali ich o pogorszeniu stanu zdrowia seniora.

Brak reakcji świadków w takich sytuacjach, brak pomocy mógłby skończyć się dla tego seniora tragicznie. Zwłaszcza że temperatury są coraz niższe. Apelujemy, aby szczególnie w sezonie jesienno - zimowym zwracać uwagę na osoby starsze, bezdomne, potrzebujące pomocy. Przez trudne warunki atmosferyczne mogą być narażone na wychłodzenie.

Każdy sygnał w takiej sprawie przekazany pod numer alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.

(akdn/tm)

Powrót na górę strony