Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani

Dzięki czujności mieszkańca Ełku policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jechał pod prąd i zatrzymał się na środku przejścia dla pieszych. Zatrzymany mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia oc. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W giżycku prawie 1 promil w organizmie miał kierowca, który swoją podróż zakończył na skarpie.

Ełk:

To nie pierwszy przypadek, kiedy pod numer alarmowy dzwonią świadkowie zaniepokojeni zagrożeniami na drodze. Bardzo budujące są takie sygnały. Cieszy fakt, że nie ma przyzwolenia społecznego na kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu.Wczoraj (26.11.2020r.) około 17:30 policjanci zostali poinformowani, że kierowca opla jadąc po ulicach Ełku nagle skręcił pod prąd, a potem zatrzymał się na środku przejścia dla pieszych. Wszystkie te manewry wydały się zgłaszającemu bardzo niepokojące, dlatego o swoich spostrzeżeniach szybko poinformował policjantów. Kierowcy opla zostały zabrane kluczyki, żeby nie kontynuował swojej jazdy. Dzięki temu po kilku minutach interweniujący policjanci zatrzymali wskazanego kierowcę. I niestety przypuszczenia się potwierdziły - za kierownicą opla siedział kompletnie pijany 54-latek. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto jego pojazd nie miał aktualnych badan technicznych ani ubezpieczenia oc. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i konsekwencje finansowe.

Giżycko:

Prawie 1 promil w organizmie miał kierowca, który swoją podróż zakończył na skarpie. Do zdarzenia doszło wczoraj, 26 listopada na trasie Kruklanki-Nowe Sołdany gm. Giżycko. Do szpitala trafił jeden z pasażerów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-letni kierowca wsiadł za kierownicę pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kierowca podróżował z trzema pasażerami, jeden z nich, który siedział z tyłu doznał obrażeń głowy, został przewieziony do szpitala. Kierowca tłumaczył, że na drogę wbiegła mu sarna, tylko nie potrafił wytłumaczyć, z której strony jezdni. Ponad okazało się, że 34-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Ta sytuacja obrazuje, jak ważna jest obywatelska postawa i współpraca ze służbami. Szybkie zgłoszenie daje możliwość podjęcia odpowiednich działań policyjnych, a więc ochronę innych uczestników ruchu drogowego przed groźnymi skutkami niebezpiecznej jazdy nietrzeźwego kierowcy.

 

  • rozbite na skarpie auto
  • rozbite na skarpie auto
  • rozbite na skarpie auto

 

(akdn/ich/rj)

Powrót na górę strony