Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek ukradł alkohol ze sklepu – chciał wygrać zakład z kolegami

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 15-latka, który ukradł alkohol w jednym ze sklepów w Olsztynie. Nieletni tłumaczył swoje nieodpowiedzialne zachowanie chęcią wygrania zakładu z kolegami. Wkrótce jego sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

W środę (18.11.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej do której doszło na terenie Olsztyna. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił okoliczności zdarzenia. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że młody mężczyzna ukradł alkohol – butelkę wódki. Po przekroczeniu linii kas, gdy nie zapłacił za towar, został ujęty przez ochroniarza i przekazany funkcjonariuszom.
Sprawcą wykroczenia okazał się 15-letni mieszkaniec Olsztyna. Nieletni tłumaczył policjantom, że ukradł alkohol dla zabawy, ponieważ chciał wygrać zakład z kolegami. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili stosowną dokumentację. Wkrótce o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.  

(aj/rj)

Powrót na górę strony