Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości – zostali zatrzymani

Policjanci z Olsztynka i Barczewa zatrzymali poszukiwanych mężczyzn. Obaj ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za te samo przestępstwo znęcania się nad rodziną. Skuteczność funkcjonariuszy pokazuje, że zasądzona kara przez sąd jest nieuchronna, a jej wykonanie jest tylko kwestią czasu.

W poniedziałek wieczorem (16.11.2020r.) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymali informację, że w jednym z budynków na terenie gminy może przebywać poszukiwany mężczyzna. Na miejscu w domu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, którego wizerunek pamiętali z policyjnych komunikatów i mieli pewność, że jest to osoba poszukiwana. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi policjantom, którzy po chwili weszli do pomieszczenia przez okno, mężczyzna na widok funkcjonariuszy próbował uciec z domu, co zostało mu uniemożliwione. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Olsztynek. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2019 roku.

Następnego dnia we wtorek (17.11.2020r.) tym razem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie podczas patrolu rozpoznali i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 30-latek ma do odbycia zasądzoną karę 75 dni pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i już trafili do aresztu śledczego.

(rp/kh)

Powrót na górę strony