Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodziną. Prokurator zastosował policyjny dozór

Wobec 39-letniego mieszkańca gminy Iława prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz nakazu poprawnego zachowania się wobec pokrzywdzonych i powstrzymywania się od spożywania alkoholu. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną.

Policjanci zostali poinformowani o awanturze  w jednym domów w gminie Iława. Jak się okazało 39-latek znajdując się pod działaniem alkoholu uderzył swoją żonę oraz niszczył sprzęty domowe. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Podczas dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy znęcał się również fizycznie i psychicznie nad swoją córką.
Policjanci 39-latkowi przedstawili zarzut a Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, oraz ma nakaz powstrzymywania się od nadużywania alkoholu i musi poprawnie zachowywać się wobec swojej żony i córki.
Kodeks karny stanowi, że „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

(jk/rj)

 

 

Powrót na górę strony