Areszt za groźby i usiłowanie spalenia auta - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby i usiłowanie spalenia auta

Na 3 miesiące trafił do aresztu 30-latek, który groził pozbawieniem życia mężczyźnie i kobiecie oraz usiłował podpalić auto poszkodowanego oblewając je wcześniej benzyną. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce na początku listopada 2020 r. na terenie gminy Nidzica. Interweniujący policjanci ustalili, że 30-letni mieszkaniec gm. Nidzica kierował groźby karalne dotyczące uszkodzenia ciała oraz pozbawienia życia znanemu mu mężczyźnie. Następnie, tego samego dnia na jednym z parkingów usiłował dokonać spalenia jego samochodu m-ki Audi A6 polewając je uprzednio benzyną. Mężczyzna zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został zatrzymany na gorącym uczynku przez właściciela pojazdu, który udaremnił przestępstwo. 30-letni sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności okazało się, że w ostatnim czasie to nie pierwsza sytuacja, stosowania gróźb wobec innych osób.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mieszkaniec gminy Nidzica usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia cudzej rzeczy. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa 30 – latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(ap/rj)

Powrót na górę strony