Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poranek obfitujący w zdarzenia drogowe. Niestety dwie osoby zginęły

W powiecie mrągowskim w ciągu jednego poranka doszło do trzech groźnych i niestety tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zginął pieszy potrącony przez kierowcę osobówki w okolicy Marcinkowa. Zmarł również 81-latek, którego auto dachowało na trasie Prawdowo – Inulec. Do szpitala trafiły również osoby, które brały udział w zderzeniu osobówek na obwodnicy Mrągowa.

Na wypadek drogowy składa się wiele czynników. Na większość z nich wpływ mają kierowcy, ich stan psychofizyczny i umiejętności oraz stan pojazdów, jakimi kierują. Do innych przyczyniają się inni użytkownicy dróg. Nie bez znaczenia są warunki pogodowe, widzialność i osiągana prędkość. Każde zdarzenie wymaga szczegółowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Jest to trudne zadanie, wymagające skrupulatnej pracy i szczegółowych oględzin bez względu na warunki pogodowe i otoczenie. Dlatego często wymaga to zablokowania ruchu w danych miejscu po to, żeby żadne zewnętrzne czynniki nie wpłynęły na końcowy rezultat.

Czwartkowy poranek (12.11.2020) obfitował niestety w niebezpieczne i tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe w powiecie mrągowskim. Skutecznie utrudniły one ruchu wokół Mrągowa i kosztowały funkcjonariuszy wiele wysiłku. Najpierw około godz. 5:30 na drodze krajowej nr 16 na trasie Marcinkowo – Bagienice doszło do wypadku, w którym śmiertelne obrażenia odniósł pieszy potrącony przez kierowcę osobowego ranault. 

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie mrągowskim trasie Marcinkowo – Bagienice. Po lewej samochód z rozbitą szybą czołową, po prawej ciężarówka i policjant na pierwszym planie
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie mrągowskim trasie Marcinkowo – Bagienice

Następnie przed godz. 9:00 doszło do kolejnego zdarzenia na krajowej 16. Tym razem na odcinku Prawdowo – Inulec. Tam dachował kierowca nissana qashqai. Mimo szybko udzielonej pomocy i przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia 81–latkowi, który podróżował sam.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie mrągowskim na odcinku Prawdowo – Inulec. Rozbity samochód w przydrożnym rowie. Policjant na pierwszym planie.
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie mrągowskim na odcinku Prawdowo – Inulec

Około godz. 9:30 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem na obwodnicy Mrągowa. Tam doszło do zderzenia dwóch osobówek, opla i vw. Autami w sumie podróżowały 3 osoby. Wszystkie zostały przewiezione na badania do szpitala.

  • Miejsce zdarzenia drogowego na obwodnicy Mrągowa. Uszkodzone samochody i strażacy na drodze
    Miejsce zdarzenia drogowego na obwodnicy Mrągowa

Okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń są dokładnie ustalane i wyjaśniane przez policjantów.

(dk/tm)

Powrót na górę strony