Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

32-latek został aresztowany. Twierdził, że „nie lubi cwaniaków z bmw, dlatego chciał je ukraść, a zniszczył auto bo go nosiło”

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące mężczyzny. 32-latek próbował ukraść auto po czym uszkodził je, groził pokrzywdzonemu i zmuszał policjantów do zaniechania czynności służbowych. Teraz grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Suscy policjanci zostali poinformowani o usiłowaniu kradzieży samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że znany im z wcześniejszych interwencji 32-latek podszedł do pokrzywdzonego i próbował mu zabrać samochód. Dzięki reakcji świadków nie udało się to mężczyźnie, co bardzo go zdenerwowało i za pomocą potłuczonej butelki uszkodził auto. W trakcie interwencji groził pokrzywdzonym oraz przez swoje zachowanie próbował zmusić funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych.
Policjanci zatrzymali 32-latka. Mężczyzna oświadczył im, że nie lubi cwaniaków z bmw dlatego chciał je ukraść i zniszczył auto bo go nosiło. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Zalewa, a sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 32 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za sam rozbój o charakterze chuligańskim przewiduje karę nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

(jk/rj)

Powrót na górę strony