Sprawca kradzieży sklepowej usłyszał zarzut - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży sklepowej usłyszał zarzut

Kara do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi powiatu iławskiego, który z jednego ze sklepów ukradł odzież i plecak o łącznej wartości blisko 700 zł. Mężczyzna został ujęty po krótkim pościgu przez pracownice sklepu, które wybiegły za nim i zadzwoniły na Policję.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, ok. godz. 20:00 na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim. Oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że młody mężczyzna ukradł z jednego ze sklepów kurtkę, bluzę i plecak o łącznej wartości blisko 700 złotych. Gdy pracownice sklepu usłyszały piszczące bramki znajdujące się przy drzwiach i zauważyły wybiegającego ze sklepu mężczyznę, domyślając się, że doszło do kradzieży pobiegły za nim. Mężczyzna został przez nie ujęty po przebiegnięciu kilkuset metrów i przekazany policjantom. Skradziony towar wrócił już na półkę.

Sprawcą tej zuchwałej kradzieży okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kradzieży. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku tego sprawcy kara może być wyższa, bowiem 24-latek dopuścił się tej kradzieży w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz ponownie ze swego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

(lm/rj)

Powrót na górę strony