Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących

Policjanci zatrzymali kierujących, którzy kierowali pojazdami mimo wcześniej wypitego alkoholu. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i kierującej samochodem osobowym.

Działdowo:

W Lidzbarku na ulicy Słomiany Rynek doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i kierującej samochodem osobowym. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol dzielnicowych ustalił, że kierujący jednośladem mieszkaniec Lidzbarka wjechał wprost pod wyjeżdżający z drogi jednokierunkowej pojazd marki Renault Clio. Mężczyzna spadł z roweru i z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie na obserwację. Kierująca autem, mieszkanka Lidzbarka, była trzeźwa i nie doznała żadnych obrażeń.  Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od Renaulta i sporządzili dokumentację ze zdarzenia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

Na trasie Kurki – Zakrzewo w gminie Działdowo funkcjonariusze działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada. Mężczyzna kierował motorowerem marki Benzer. Podczas kontroli okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie 55-latka. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz kierowania pojazdami, kara do 2 lat pozbawienia wolności i kara finansowa.

Szczytno:

Wczoraj (15.09.20r.) około godziny 16:20 policjanci referatu ruchu drogowego pełnili służbę na terenie miejscowości Świętajno. W pewny momencie zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec niechronionego uczestnika ruchu drogowego interwencję. Już na wstępie mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia - od 34-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Został od poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało, że mieszkaniec gminy Pasym miał w organizmie ponad  0,5 promila.

Niespełna dwie godziny później, tym razem w miejscowości Dybowo w gminie Pasym, szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego rowerzystę. Wynik badania stanu jego trzeźwości wskazał również ponad 0,5 promila.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze ukarali obu Panów mandatami karnymi w wysokości 500 zł oraz zakazali dalszej jazdy.

Mrągowo:

Dziś w nocy po godzinie 3.00 w okolicy Bagienic na krajowej szesnastce, mrągowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Już w rozmowie zauważyli, że 28-latek jest pod wpływem alkoholu. Te przypuszczenie potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna miał  ponad 1,6  promila alkoholu w organizmie. Natomiast sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach wykazało, ze to nie jedyne jego przewinienie. Ustalono bowiem, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo zostało mu zatrzymane za popełnienie tego samego przestępstwa. Teraz obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ważny do 2029 roku.

Według kodeksu karnego za kierowanie wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(jn/ic/dk/rj)

 

 

Powrót na górę strony