Znęcał się nad rodziną. Został tymczasowo aresztowany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodziną. Został tymczasowo aresztowany

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 53-latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi najbliższymi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po kolejnej domowej awanturze. Teraz podejrzanemu o przemoc grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Zgłaszający dodał, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i podpalił mieszkanie. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 53-latek znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją rodziną, podczas której rozlał substancję łatwopalną i ją podpalił. W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę. W trakcie dalszych czynności ustalili, że 53-latek  będąc pod działaniem alkoholu często wszczyna awantury i od dłuższego czasu znęca się fizycznie oraz psychicznie nad swoją żoną oraz synami. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mieszkaniec Susza najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do5 lat pozbawienia wolności.

(jk/rj)

Powrót na górę strony