Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaganie mamy we krwi! Policjanci zebrali ponad 8 litrów krwi, która trafi do potrzebujących

Krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. To lek, który ratuje życie i którego nie można niczym zastąpić. Wiedzą o tym doskonale policjanci, którzy postanowili oddać potrzebującym cząstkę siebie- własną krew. Podczas wczorajszej policyjnej zbiórki zebrano ponad 8 litrów tego drogocennego płynu.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyła się zbiórka krwi zainicjowana przez policyjny klub HDK „ Krewcy dawcy”. Przedstawiciele olsztyńskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odpowiedzieli na apel policjantów i od rana każdy chętny mógł oddać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. W ciągu trzech godzin zebrano ponad osiem litrów krwi, która trafi do potrzebujących. Wśród donatorów znaleźli się ci, którzy są honorowymi dawcami od wielu lat, jak również tacy, którzy postanowili po raz pierwszy oddać krew. Policjanci każdego dnia niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Biorąc udział w akcji pokazali, że dewiza „pomagamy i chronimy” może być realizowana także w ten sposób - podczas oddawania krwi.

Każdy dawca krwi jest bohaterem

Krew to lek, którego nie da się wyprodukować w fabryce. Może powstać jedynie w ludzkim organizmie, dlatego oddając krew - pomagasz ratować życie. Wiedzą o tym doskonale członkowie klubu HDK „ Krewcy dawcy”, który od ponad roku działa przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zrzesza kilkudziesięciu członków i stale się rozrasta. Od początku istnienia klubu jego członkowie oddali blisko 65 litrów krwi. Obrazowo rzecz ujmując: ich donacje trafiły do stu czterdziestu osób, które potrzebowały pomocy.

I ty możesz zostać honorowym dawcą krwi

Dawcą krwi lub jej składników może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50kg i legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL wraz z adresem zameldowania. Oddawanie krwi jest procesem zupełnie bezpiecznym, a satysfakcja jaką daje świadomość zrobienia czegoś bezinteresownego dla drugiego człowieka jest bezcenna.

(mk/rj)

 

 

 

  • uczestnicy akcji w autobusie oddają krew
  • uczestnicy akcji w autobusie oddają krew
  • uczestnicy akcji w autobusie oddają krew
Powrót na górę strony