Zatrzymali kolejnych nieopowiedzialnych kierujących - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali kolejnych nieopowiedzialnych kierujących

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. To wobec nich najczęściej interweniują policjanci, dążąc do tego, by skutecznie ich wyeliminować z naszych dróg.

Prawie każdego dnia policjanci interweniują w sprawie nietrzeźwych kierujących oraz tych którzy nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Tak też było na terenie powiatu iławskiego. Kilka minut po godz. 6:00 funkcjonariusze z Grupy SPEED zatrzymali samochód osobowy volvo. Kierująca pojazdem miała problem z utrzymaniem się na jednym pasie ruchu, wyprzedziła nieoznakowany radiowóz na pasie wyłączonym z ruchu i jechała z prędkością 169 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali kobietę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali również jej stan trzeźwości. Okazało się, że 39 - latka jechała volvo mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Jak oświadczyła spieszyła się do pracy ponieważ zaspała. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania, a ze swojej jazdy bedzie tłumaczyć się przed sądem.

W gminie Kisielice policjanci z Grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego alfą romeo. Mężczyzna pomimo obfitych opadów deszczu i słabej widoczności zdecydował się wyprzedzić jadący przed nim samochód ciężarowy. Nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i zmusił jadącego  z przeciwnego kierunku ruchu do zjechania na prawą stronę, a kierującego samochodem ciężarowym do hamowania aby wrócić na swój pas. Policjanci zatrzymali 55 - latkwi prawo jazdy. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie się tłumaczyć przed sądem.

(jk/rj)

Powrót na górę strony