Posiadali narkotyki - zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki - zostali zatrzymani

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli blisko 850 gramów marihuany. Ponadto okazało się, że mężczyzna zajmował się również uprawą konopi indyjskich. Policjanci Wydziału Kryminalnego z Działdowa zatrzymali 22-letniego mieszkańca Działdowa oraz 23-letniego mieszkańca Torunia, którzy posiadali przy sobie marihuanę i substancje psychotropowe.

Olsztyn:

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 28-latka, który w jednym z domów na terenie gminy Dywity miał przechowywać znaczne ilości środków odurzających.  W ubiegły czwartek (06.08.2020) funkcjonariusze weszli na teren posesji mężczyzny podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania w garażu policjanci znaleźli worek z zawartością zielonego suszu roślinnego. Kolejne narkotyki znajdowały się w domu m.in. w kuchni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 850 gramów marihuany. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

 

 

Ponadto okazało się, że 28-latek zajmował się uprawą konopi indyjskich. W trakcie czynności policjanci na jednym z nieużytków rolnych w gminie Olsztynek znaleźli i zabezpieczyli 10 krzewów nielegalnej rośliny. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi innej niż włókniste, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

 

Działdowo:

W piątek (07.08.2020) działdowscy kryminalni podczas prowadzonych działań na terenie gminy Płośnica interweniowali wobec 22-letniego mieszkańca Działdowa, u którego znaleźli woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został  zatrzymany i przewieziony do KPP w Działdowie celem wykonania niezbędnych czynności. Tego samego dnia w tym samym miejscu funkcjonariuszy interweniowali kolejny raz tym razem wobec 23- letniego mieszkańca Torunia, gdzie na  podstawie szeregu  przeprowadzonych czynności uzyskali, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Nie mylili się. Ujawnili przy nim sześć zawiniątek papierowych z zawartością zielonego suszu oraz jedno zawiniątko z substancją psychotropową. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sadem. Każdemu z nich grozi kara 3 lat pozbawienia wolości.

Węgorzewo:

W sobotę (08.08.2020) do policyjnego aresztu trafił 34-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo, który jest podejrzewany o posiadanie marihuany oraz uprawę konopi indyjskich. Działania operacyjne potwierdziły wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy. Policjanci zlikwidowali  plantacje konopi indyjskich, które należały do zatrzymanego mężczyzny. Łącznie zabezpieczyli 10  krzaków, z których największe miały blisko 2 metry wysokości. Podczas przeszukania samochodu podejrzanego, policjanci znaleźli woreczek  z zawartością suszu roślinnego. W jego mieszkaniu odkryli kolejne porcje z  narkotykiem. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 130 gramów marihuany. 

 

 

34-latek  w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat więzienia.

 

 

Szczytno:

Szczycieńscy policjanci przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 20-letniemu mężczyźnie, który wraz ze swoim niepełnoletnim kolegą dostał się do piwnicy w jednym z bloków na terenie miasta. Mężczyzna zobaczył w piwnicy rower, dlatego postanowił się do niej włamać. O sprawie powiadomił policjantów właściciel piwnicy. W toku czynności operacyjno-rozpoznawczych udało się ustalić sprawcę włamania i kradzieży znajdującego się tam mienia w postaci roweru marki Kross. Funkcjonariusze służby kryminalnej dokonali zatrzymania sprawcy tego zdarzenia. Wspólnie i w porozumieniu z mężczyzną działał nastolatek, który rower przywłaszczył dla siebie. W toku czynności w mieszkaniu nieletniego zostały ujawnione zabronione substancje odurzające w postaci 30 tabletek ekstazy. 16-latek przyznał się, że sprzedawał te tabletki swoim znajomym. Skradziony rower został odzyskany, pomimo tego, że dla „niepoznaki” został przemalowany.

20-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany i osadzony w PDOZ w szczycieńskiej jednostce, gdzie usłyszał zarzuty. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Natomiast na jego młodszym koledze, mimo nieosiągniętej jeszcze pełnoletniości również ciąży odpowiedzialność prawna. Zarówno kradzież z włamaniem, posiadanie i sprzedaż substancji zabronionych wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani są czynami karalnymi, które zostały przedstawione nieletniemu. Nieletni został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka, skąd zgodnie z decyzją sądu rodzinnego zostanie umieszczony w zakładzie poprawczym.

 

  • zatrzymani mężczyźni

Iława:

Iławscy policjanci zostali poinformowani o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał leżeć na ziemi. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zastali znanego im z wcześniejszych interwencji 38 - latka. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie tylko dopuścił się nieobyczajnego wybryku a również posiada narkotyki. Jak ustalili policjanci była to amfetamina, marihuana oraz ecstasy. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu iławskiego i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 38 - latkowi.

 

(rp/kr/gm/jm/jk/rj)

 

 

 

Powrót na górę strony