Odpowiedzą za kradzieże sklepowe - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże sklepowe

Dwóch mieszkańców Giżycka odpowie za kradzieże sklepowe, których dokonywali w sklepach na terenie Giżycka. Ze sklepowych półek zabierali elektronarzędzia oraz odzież. Łączna wartość skradzionego mienia opiewała na kwotę prawie 2 tysięcy złotych. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Odpowiedzialności nie unikną dwaj mieszkańcy Giżycka, którzy dokonywali kradzieży sklepowych. Ich łupem były elektronarzędzia oraz odzież. Właściciele sklepów wycenili utracone mienie na łączną kwotę prawie 2 tysięcy złotych. Mężczyźni byli przekonani, że jest to dobry sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Towary, które wynosili ze sklepów sprzedawali po okazyjnej cenie, a pieniądze wydawali na swoje bieżące potrzeby.  Do zatrzymania 26 i 33-latka doszło dzięki pracy operacyjnej. Sprawcy tych kradzieży usłyszeli już zarzuty przyznali, że praktyczne wszystkie rzeczy sprzedali po tzw. „okazyjnej” cenie. Policjanci odzyskali część odzieży.

Teraz 26 i 33-latka czeka rozprawa w sądzie, który zadecyduje jaka kara będzie adekwatna do popełnionych przez mężczyzn przestępstw. Jeden z nich dopuścił się ponownego przestępstwa w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami karnymi za kradzież cudzej rzeczy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(ich/rj)

Powrót na górę strony