Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami! Powód? 18-latek kierował wbrew zakazowi sądowemu

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi z Reszla. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a ponadto postanowił uniknąć policyjnej kontroli i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Reszlu na jednej z ulic miasta zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę. Policjanci chcąc zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę jednośladu dali sygnał do zatrzymania. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy gwałtowanie przyśpieszył. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim. Kierujący, widząc dawane sygnały do zatrzymania, nie zamierzał poddać się kontroli i zaczął uciekać. W pewnym momencie wjechał na chodnik, gdzie porzucił pojazd i uciekał pieszo. Chwilę później w bezpośrednim pościgu został zatrzymany. Powód ucieczki? 18-latek kierował pojazdem mechanicznym pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że był trzeźwy. Po przeprowadzonych z nim czynnościach został zwolniony, natomiast motorower został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Za  nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

(ep/rj)