Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli prędkość - stracili uprawnienia do kierowania

W Elblągu policjanci z Grupy Speed tylko w ciągu minionej doby zatrzymali 9 praw jazdy. Wszystkie z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. W Braniewie pewien 42-latek na najbliższe trzy miesiące pożegnał się ze swoim prawem zjazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli po tym, jak pędził przez miejscowość Chruściel z prędkością 115 km/h. Funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Michałki w gminie Pasym, zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka, który na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał z prędkością 106 km/h.

Braniewo:

We wtorek (14.07) policjanci ,,drogówki'' patrolowali teren gminy Płoskinia. O godz.19:30 funkcjonariusze przystąpili do kontroli nadjeżdżającego auta osobowego, którego kierowca zlekceważył panujące w terenie zabudowanym ograniczenia prędkości. Przeprowadzony pomiar wykazał, że 42-latek jechał dwukrotnie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Finał policyjnej kontroli mógłby tylko jeden – utrata prawa jazdy na trzy miesiące oraz mandat i punkty karne.

Szczytno:

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów.

Wczoraj (14.07.2020r.) przekonał się o tym 31-letni kierowca BMW. Mężczyzna w miejscowości Michałki w gminie Pasym, pędził w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 56 km/h, mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 31-latek musiał czasowo pożegnać się ze swoim prawo jazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Elbląg:

W miejscowości Żurawiec na 3 miesiące prawa jazdy straciło 3 kierujących. Pewien 53-letni mężczyzna rozpędził swoje auto do 104 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Z kolei 36-latek kierujący skodą jechał z prędkością 92 km/h, tyle że ograniczenie w miejscu kontroli było jedynie do 40 km/h. 31-letnia kobieta zatrzymana do kontroli w Swędkowie, a kierująca osobowym volkswagenem, miała na liczniku 106 km/h.
Wszyscy wymienieni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych, 10 punktami karnymi oraz zatrzymano im prawa jazdy na 3 miesiące.
Przypominamy, że policjanci Grupy Speed eliminują z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób łamią przepisy drogowe.
 

Kierowco pamiętaj
Policjanci apelują, aby prędkość jazdy dostosowana była do warunków na drodze i by stosować się do przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają przez cały czas policjanci. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

(js/ic/kn/rj)

Powrót na górę strony