Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował pożar w budynku wielorodzinnym. Dobrowolnie poddał się karze

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru. Mężczyzna rozpalił ogień w tzw. „kozie” i doprowadził do pożaru poszycia dachu w budynku wielorodzinnym. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Suscy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli dochodzenie dotyczące pożaru w jednym z domów w gminie Susz. Z ustaleń śledczych wynikało, że w jednym z domów wielorodzinnych w gminie Susz doszło do pożaru. Jak ustalili funkcjonariusze 34 - latek samowolnie na poddaszu, w pomieszczeniu zaadoptowanym na pokój, zamontował sobie piec typu „koza”. Kiedy mężczyźnie zrobiło się zimno postanowił rozpalić w nim ogień, w wyniku czego doprowadził do pożaru poszycia dachu budynku wielorodzinnego, który zagrażał życiu i zdrowiu innych mieszkańców domu.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 34 - latkowi, do którego się przyznał. Teraz mężczyznę czeka kara 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne oraz opłata kosztów sądowych w całości.

(jk/rj)

Powrót na górę strony