Kradł rowery – został zatrzymany przez policjantów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł rowery – został zatrzymany przez policjantów

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Ełku, który podejrzany jest o kradzież trzech rowerów. Jeden z nich młody mężczyzna ukradł podczas prac dorywczych w gospodarstwie rolnym, a dwa w Ełku. Dwa jednoślady trafiły z powrotem do właścicieli. Policjanci poszukują jeszcze właściciela jednego roweru, który został znaleziony u 18-latka.

Pod koniec czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów. Do pierwszej kradzieży doszło w gminie Ełk podczas prac rolnych. Pokrzywdzony pojechał do pracy swoim rowerem i zostawił go niedaleko pola. Jak się okazało, okazję wykorzystał inny sezonowy pracownik, zabrał rower i wrócił nim do Ełku. Gdy jednoślad nie był mu już potrzebny sprzedał go za 40 złotych. Właściciel wycenił jego wartość na 660 złotych. Policjanci odzyskali skradziony rower i przekazali go właścicielowi.
Policjanci ustalili także, że ten sam mężczyzna w Ełku ukradł rower o wartości 700 złotych. 18-latek zobaczył stojący niezabezpieczony rower w centrum miasta. Jak się okazało, właściciel w tym czasie był u fryzjera. 18-latek zabrał rower, a potem zostawił go kilka ulic dalej. Przypiął go swoją linką do płotu, żeby nikt mu go nie ukradł. Jakiś czas później przechodził tamtędy właściciel, który dostrzegł swoją własność.
Policjanci pracując przy tych sprawach ustalili także, że to nie wszystkie kradzieże, jakich dopuścił się zatrzymany mężczyzna. Funkcjonariusze znaleźli u niego jeszcze inny rower. Okazało się, że on także pochodzi z kradzieży. Jednak nie zostało to zgłoszone policjantom, dlatego poszukujemy właściciela tego roweru. Do kradzieży najprawdopodobniej doszło w centrum Ełku w czerwcu. To rower górski koloru białego. Osoby, które rozpoznają swój rower, a także osoby które mogą pomóc w ustaleniu jego właściciela, prosimy o kontakt z osobą prowadzącą postępowanie pod numerem 87 621 82 74, 87 621 82 00 lub osobisty z jednostką Policji.
18-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy także właścicielom jednośladów o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Właściciele zazwyczaj zabezpieczają rowery, jednak zdarza się, że w sposób niewłaściwy lub niewystarczający. Taka sytuacja to wymarzona okazja dla złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby toś zabrał pozostawiony przed sklepem, na klatce schodowej czy w piwnicy jednoślad.

(akdn/rj)

 

Powrót na górę strony