Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych

Przejście dla pieszych to miejsce, w którym piesi powinni czuć się bezpiecznie. To miejsce, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność! Wczoraj do niebezpiecznej sytuacji, w której potrącone przez kierującego mercedesem zostały dwie kobiety, doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Płoskiego. Poszkodowane w zdarzeniu kobiety w wieku 31 i 33 lat zostały przetransportowane do szpitala. 20-letni kierowca mercedesa był trzeźwy - policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, którym cieszył się zaledwie dwa lata.

Wczoraj (02.07.2020) po godzinie 20:30 w Olsztynie na ul. Płoskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy samochodu osobowego oraz dwóch kobiet, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. Jak wynika z policyjnych ustaleń, odpowiedzialnym za to zdarzenie jest 20-letni kierowca osobowego mercedesa, który nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przejścia dla pieszych.

Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ jedna z uczestniczek tego zdarzenia, która odniosła obrażenia wymagające natychmiastowej pomocy medycznej była w ciąży. Poszkodowane kobiety karetką pogotowia zostały przetransportowane do szpitala. Jedna z uczestniczek zdarzenia odniosła obrażenia skutkujące rozstrojem zdrowia pow. 7 dni w związku z czym zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Z uwagi na poważny charakter zdarzenia oraz na spowodowanie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych, mundurowi zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym
lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego
w § 1 następuje na jej wniosek.

(rp/rj)

Powrót na górę strony