Poszukiwani za przestępstwa zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani za przestępstwa zatrzymani

Policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego szczycieńskiej komendy, dziś nad ranem zatrzymali 38-letniego mieszkańca woj. śląskiego, który poszukiwany był listem gończym oraz europejskim nakazem aresztowania w związku z popełnionymi licznymi przestępstwami paserstwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci z Kętrzyna zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie zarządzeń wydanych przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. 35-letni mieszkaniec gminy Korsze został zatrzymany podczas kontroli drogowej, drugi wpadł w ręce policjantów gdy spacerował ulicami miasta. Jeszcze dziś za trafią do aresztów.

Szczytno:

Dziś nad ranem, policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego szczycieńskiej komendy zauważyli przejeżdżający przez miejscowość Wielbark pojazd marki Audi. Kierowca na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyśpieszy i zjechał w okolice jednego z osiedli. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec kierowcy interwencję. Za „kółkiem” pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Następnie zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 38-latek poszukiwany był listem gończym i europejskim nakazem aresztowania wystawionym 11.03.2020r., w związku z zarzutami dotyczącymi paserstwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto, poszukiwany był przez Komendę Miejską w Bytomiu, celem ustalenia miejsca jego pobytu.

W trakcie kontroli okazało się także, że 38-latek nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania, za co został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego w Katowicach, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Zakładu Karnego., gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 28 dni.

Kętrzyn:

Wczoraj (02.07.2020) kwadrans po godzinie 13:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Korszach realizując zadania służbowe w miejscowości Olszynka gm. Korsze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Podczas sprawdzania danych w systemach policyjnych okazało się, że pasażer pojazdu, 35 letni mieszkaniec gminy Korsze poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę ponad 8 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Jeszcze dziś 35-latek trafi do aresztu.
Również wczoraj o godz. 18:00 funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego kętrzyńskiej komendy Policji patrolując teren miasta na ul. Sikorskiego zauważyli spacerującego mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się.  Jak się okazało 43-latek poszukiwany był przez miejscowy sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad inną osobą. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Wkrótce trafi do aresztu gdzie spędzi za to przestępstwo 4 miesiące.

(ic/ep/rj)

Powrót na górę strony