Zasnął na drodze S7 i wjechał do rowu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zasnął na drodze S7 i wjechał do rowu

Na drodze ekspresowej S7 koło Frąknowa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, które było skutkiem zmęczenia. Kierujący osobowym Renault zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźnie nic się nie stało, a w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Wczoraj (01.07.2020 r.) około godz. 19:00  na drodze ekspresowej S7 koło miejscowości Frąknowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Renault Talisman jadąc w kierunku Gdańska, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.  69 - latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że był zmęczony i przysnął w trakcie jazdy. Mężczyzna, w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń, był trzeźwy i jechał sam. Groźnie wyglądająca sytuacja zakończyła się mandatem karnym.

 

Kierowco!

Jeśli jesteś senny nie wsiadaj za kierownicę. Gdy taki stan „dopadnie” Cię w podróży - zatrzymaj się i odpocznij. Zmęczenie znacznie obniża poziom koncentracji, a czas reakcji na zaistniałe zagrożenie znacząco się wydłuża. Pamiętaj, na drodze nie jesteś sam. Twoja decyzja - „Już mam niedaleko, dojadę na miejsce i wtedy odpocznę” może mieć tragiczne w skutkach zakończenie, a Ty lub inne niewinne osoby mogą przypłacić za nią zdrowiem lub życiem.

(ap/rj)

  • miejsce zdarzenia drogowego
  • miejsce zdarzenia drogowego
  • miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony