Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wdarli się do mieszkania, grozili, pobili, wybili szybę i zniszczyli sprzęt – zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani

Tymczasowo aresztowani zostali dwaj koledzy, których agresywne zachowanie po alkoholu przyczyniło się do kilkukrotnego złamania prawa. 19 i 22-latek nocą wdarli się do mieszkania sąsiada, grozili mu, a potem pobili. Później wybili szybę w mieszkaniu obok i grozili właścicielom. 22-latek w złości rzucił także radiem, rozbijając naczynia kuchenne.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony poniedziałek na jednym z ełckich osiedli. Jak wynika z aktualnych ustaleń 19 i 22-latek w nocy wdarli się do mieszkaniu znanego im mężczyzny i pobili go, zadając mu uderzenia i kopiąc po całym ciele. Potem wybili szybę w sąsiednim mieszkaniu. W rozmowie z właścicielami mężczyźni grozili im pozbawieniem życia, a 22-latek rzucił radiem w szafkę. Spowodowało to uszkodzenie znajdujących się tam talerzy i szklanek.
Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pijani – każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Całe zajście wyjaśniali działaniem alkoholu i w związku z tym zasłaniali się niepamięcią.
Mężczyźni są podejrzani m.in. o pobicie, groźby, naruszenie miru domowego i niszczenie mienia.
Sąd na wniosek prokuratora aresztował obydwu mężczyzn na 3 miesiące.

(akdn/rj)

Powrót na górę strony