Groził członkom rodziny – został aresztowany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził członkom rodziny – został aresztowany

Agresywny 36 - latek groził pozbawieniem życia matce, siostrze i bratu. Jego agresji nie powstrzymała nawet policyjna interwencja. Pijany mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na skierowanie wniosku o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował 3 - miesięczny areszt wobec mieszkańca gm. Górowo Iławeckie.

W środku nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29.06.20 r.) policjanci interweniowali w jednym z domów w miejscowości w pobliżu Górowa Iławeckiego. Pijany mężczyzna awanturował się z członkami rodziny. Nie była to pierwsza taka sytuacja. 36 - latek ma już zakaz zbliżania się do brata i nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, w związku z już toczącym się postępowaniem dotyczącym gróźb karalnych. W czasie nocnej awantury pijany agresor, nie dość, że groził pozbawieniem życia swoim bliskim, to popchnął matkę, która upadając na przeszklone drzwi dotkliwie się poraniła. Mężczyzny nie powstrzymała nawet obecność policjantów. W ich obecności nadal groził bliskim. 36 - latek został zatrzymany w policyjnej celi. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów gróźb karalnych, oraz uszkodzenia ciała matki. Mężczyzna nie przyznał się. Prokurator wspólnie z policjantami skierował wniosek o aresztowanie mężczyzny.

Wczoraj, (1.07.20 r.), Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 36 – latka na 3 miesiące. Mężczyzna za kratami poczeka na proces, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(mk/rj)

Powrót na górę strony