Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierując, skupmy się na drodze. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii

Dziś w godzinach porannych doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Utrudnienia na skrzyżowaniu ulicy Żołnierskiej z ul. Dworcową trwały przez ponad godzinę. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiał żaden z uczestników. Przypominamy o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego i stosowania się do obowiązującego oznakowania. O takiej konieczności przekonała się 70-letnia kierująca osobowym mercedesem. Czynności wyjaśniające olsztyńskich policjantów zakończyły się ustaleniem i dotarciem do kierującej, która na początku czerwca b.r. pomyliła kierunki jazdy i wjechała pod prąd na ul. Partyzantów w Olsztynie. Sprawczyni wykroczenia nie negowała swojej winy. Tym razem skończyło się nałożeniem na kierującą mandatu karnego.

Dziś (02.06.2020) po godzinie 5 nad ranem w centrum Olsztyna doszło zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przez ponad godzinę utrudniony był ruch w rejonie ulicy Żołnierskiej w kierunku ul. Obiegowej. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za tą niebezpieczną sytuację był 66-letni kierowca volkswagena, który jadąc ul. Żołnierską od ul. Wyszyńskiego, przejeżdżając przez skrzyżowanie z ul. Dworcową, nie zastosował się do obowiązującego oznakowania pionowego - w tym przypadku znaku A-7 który obliguje nas do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Ostatecznie, 66-letni kierowca doprowadził do bocznego zderzenia z prawidłowo jadącym ul. Dworcową 39-letnim kierowcą osobowego audi.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci poddali kierowców badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - obaj byli trzeźwi. Na miejsce zdarzenia w celu usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów wezwany został holownik, którym auta zostały przetransportowane w bezpieczne miejsce.

Chwila nieuwagi 66-letiego kierowcy, mogła kosztować wiele zarówno jego jak i 39-latka kierującego osobowym audi. Na szczęście tym razem skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierujący volkswagenem został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł a do jego konta przypisanych zostało dodatkowych 6 punktów karnych. Od uszkodzonych pojazdów, ze względu na liczne uszkodzenia mechaniczne oraz na wyciek płynów eksploatacyjnych zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.

Mandatem karny ukarana została również pewna 70-latka, która na początku czerwca b.r. osobowym mercedesem, ulicą Partyzantów jechała pod prąd. Miejsce zdarzenia objęte było zasięgiem kamer monitoringu, na podstawie którego szybko ustalono pojazd oraz kierującą, która pomyliła kierunki jazdy. Jak sama stwierdziła, wyjeżdżając z ul. M. Curie-Skłodowskiej zagapiła się i zamiast skręcić w prawo jak nakazywały znaki to wykonała manewr skrętu w lewo wjeżdżając tym samym pod prąd na ul. Partyzantów. Na szczęście w chwili wykonywania niebezpiecznego manewru, na ul. Partyzantów nie było innych uczestników ruchu drogowego. Pojazdy, które poruszały się ul. Partyzantów z bezpiecznej odległości zauważyły nietypowe zachowanie kierującej mercedesem i zatrzymały się, aby 70-latka mogła bezpiecznie zawrócić i kontynuować dalszą jazdę - tym razem zgodnie z kierunkiem ruchu.

(rp/rj)

Ładowanie odtwarzacza...