Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy poniosą odpowiedzialność przed sądem

Policjanci z Działdowa interweniowali na drodze w związku z kierowcą Opla, który wsiadł za kierownicę auta po alkoholu oraz wobec kierowcy Mercedesa, który zatankował pojazd i nie zapłacił za paliwo. Podczas kontroli okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie został dopuszczony do ruchu. Obaj kierowcy poniosą odpowiedzialność przed sądem.

Wczoraj (1.07.2020r.) na drodze wojewódzkiej nr 544 w gminie Płośnica patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka, który kierował samochodem osobowym marki Opel. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że spożywał on wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Z kolei w Działdowie patrol prewencji interweniował wobec kierowcy pojazdu marki Mercedes, który wcześniej przebywał na stacji paliw, gdzie tankował paliwo do samochodu, jednak nie uiścił płatności. Policjanci zauważyli wskazany pojazd i go skontrolowali. Samochodem kierował mieszkaniec Działdowa, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna przyznał, że wcześniej tankował paliwo na stacji. Oświadczył, że nie zapłacił za benzynę, ponieważ nie posiadał pieniędzy.

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny poniosą odpowiedzialność przed sądem.

(jn/rj)

 

Powrót na górę strony