Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych

W poniedziałek (22.06.2020) 40-letni motocyklista zginął na DK 65 w okolicy Prostek. Najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, uderzył w jego tył, po czym zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem. Dzisiaj (23.06.2020) policjanci pracują na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Kiwity. 21-letni kierujący audi oraz jego 21-letni pasażer uderzyli w drzewo. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia młodych mężczyzn. Iławscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginął rowerzysta potrącony przez kierującego zespołem pojazdów.

Ełk:

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, w którym zginął 40-letni motocyklista z gminy Czyże. Do zdarzenia doszło 22.06.2020r. około 8:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna jadąc motocyklem Honda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Renault i uderzył w jego tył. Następnie motocyklista trafił na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autobusem rejsowym. Podróżowało nim 5 osób. Nikomu z autobusu nic się nie stało. Droga krajowa była zablokowana przez kilka godzin.

 

  • miejsce śmiertelnego wypadku, w tle pracujący policjanci i uszkodzone pojazdy
  • miejsce śmiertelnego wypadku, w tle pracujący policjanci i uszkodzone pojazdy

 

Lidzbark Warmiński:

O zdarzeniu drogowym oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany dziś (23.06.20) kilka minut po godz. 5.00. Do wypadku doszło na drodze powiatowej łączącej miejscowości Tolniki Wielkie i Maków w gm. Kiwity. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym audi zjeżdżając ze wzniesienia, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, uderzył w drzewo, a następnie jego pojazd zsunął się z 2-metrowej skarpy.

Na miejscu, po przekazanej informacji pojawiły się natychmiast służby ratunkowe. Niestety pomimo natychmiast podjętej reanimacji nie udało się uratować życia 21-letniego kierowcy oraz 21-letniego pasażera pojazdu. W chwili obecnej pod nadzorem prokuratora pracuje grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczają ślady i prowadzą oględziny miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Droga w miejscu wykonywanych czynności jest zablokowana.

 

  • zniszczony samochód leżący w polu

Iława:

Wczoraj (22.06.2020) oficer dyżurny iławskiej policji około godz. 17:00 otrzymał zgłoszenie o wypadku na jednej z dróg w gminie Zalewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Według wstępnych ustaleń policjantów 65-letni mieszkaniec powiatu iławskiego kierując zespołem pojazdów, podczas włączania się do ruch nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem, który skręcał w lewo i doprowadził do bocznego zderzenia. Mieszkaniec gminy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu tragicznego zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Ciało 58-latka zostało zabezpieczone. Teraz policjanci będą wyjaśniali wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Kierowco !

Od lat niezmiennie główne przyczyny wypadków drogowych to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Latem, przy dobrych do jazdy warunkach atmosferycznych ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych niestety wzrasta - daje znać o sobie rozkojarzenie, przemęczenie podczas upałów, rozdrażnienie podczas pokonywania dalekich tras, oślepiające słońce czy złudne poczucie bezpieczeństwa wynikające z dobrej widoczności na drodze. Dlatego tak ważne, by każdy kierowca pamiętał o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu, przestrzeganiu przepisów prawa w ruchu drogowym i głównych zasadach bezpieczeństwa takich jak m.in. koncentracji za kierownicą i bezwzględnej trzeźwości. Dotyczy to także rowerzystów, motocyklistów i pieszych, których także pojawia się więcej na lokalnych drogach. Chwila nieuwagi i rozkojarzenia doprowadzic może do tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

 

 

(akdn/mk/jk/rj)

 

Powrót na górę strony