Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

Policjanci dokonują systematycznej kontroli stanu trzeźwości kierujących. Niestety nie każdy z nich pamięta o tym, że wsiadając za kierownicę należy być trzeźwym. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie kierującego doprowadzić może do tragedii.

Kętrzyn:

Wczoraj (18.06.2020) kwadrans przed godz. 09.00 kętrzyński patrol ruchu drogowego na trasie Sątoczno - Studzieniec gm. Korsze zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobowym audi. Za kierownicą samochodu siedział 50 - letni mieszkaniec gminy Korsze. Silna woń alkoholu nasuwała przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia, wykazując blisko promil alkoholu w organizmie 50 - latka.
W tym samym miejscu i czasie policjanci zauważyli nadjeżdżającego opla. Za kierownicą siedział 63-letni mieszkaniec tej samej gminy. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie.
Funkcjonariusze w obu przypadkach zatrzymali dokument prawa jazdy. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Natomiast, 50-letniemu mieszkańcowi gminy Korsze grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ełk:

Mimo licznych apeli, ostrzeżeń i konsekwencji niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wykazują skrajną nieodpowiedzialność i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wczoraj (18.06.2020r.) w powiecie ełckim policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.
Pierwszy z nich jechał ulicami Ełku i zwrócił uwagę patrolu ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 32-latka ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.
Kolejną interwencję zgłosili obywatele około 22:00 w gminie Kalinowo. Na prywatną posesję wjechał samochód. Kierowca pojazdu zachowywał się niepokojąco. Był wyczuwalny od niego zapach alkoholu, dlatego świadkowie zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że kierowca był pijany. 19-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna nie miała prawa jazdy. Samochodem jechał z 17-letnim kolegą, który także był nietrzeźwy.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz poważne konsekwencje finansowe.

Lidzbark Warmiński:

Wczoraj (18.06.20) około godz. 11.00 lidzbarski patrol ruchu drogowego przejeżdżając drogą krajową nr 51 w m. Samolubie zwrócił uwagę na kierującego motorowerem. Mężczyzna miał kłopot z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli i już po chwili było wiadomo co jest przyczyną jego „nietypowej” jazdy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 54-latka wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy i przekazali rower osobie wskazanej przez 30-latka. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Nietrzeźwy rowerzysta czy motorowerzysta tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego jest poważnym zagrożeniem na drodze. Takie zachowanie świadczy nie tylko o lekceważeniu zasad i przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim o głupocie i ignorancji.

Działdowo:

Wczoraj (18.06.2020r.) na ulicy Olsztyńskiej w Działdowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem dostawczym marki Renault. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy pojazdu okazało się, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy, za co grozi kara grzywny. Policjanci uniemożliwili kierującemu Renault dalszą jazdę i sporządzili dokumentację dla sądu.

Ci sami policjanci również w Działdowie, ale na innej ulicy zatrzymali następnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem, to mieszkaniec Działdowa, który jechał motorowerem marki KYMCO. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Również w tym przypadku mężczyźnie uniemożliwiono dalsza jazdę.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Sprawcy tego czynu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara finansowa minimum 5 tys. złotych.

(ab/akdn/mk/jn/rj)

Powrót na górę strony