Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noś odblaski – Pokieruj życiem swoim i innych! Rowerowo-odblaskowa akcja szczycieńskich policjantów

Szczycieńscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję promującą bezpieczeństwo na drogach pod hasłem „Noś odblaski – Pokieruj życiem swoim i innych”. Tym razem ich uwaga skupiła się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, którzy w okresie letnim stanowią jedną z liczniejszych grup, widocznych na drogach. Funkcjonariusze podczas działań informowali o prawach i obowiązkach pieszego, a także sprawdzali czy kierowcy poruszający się rowerami odpowiednio wyposażyli swoje jednoślady. Tym którzy przeszli kontrolę pomyślnie, mundurowi wręczali rowerowe elementy odblaskowe.

Policjanci z zespołu profilaktyki społecznej szczycieńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z referatu ruchu drogowego, zachowując szczególne środki ostrożności, przeprowadzili kolejną akację promującą bezpieczeństwo na drogach, tym razem pod hasłem „Noś odblaski – Pokieruj życiem swoim i innych”. W związku z tym, iż w okresie letnim, piesi jak i rowerzyści stanowią jedną z liczniejszych grup poruszających się po drogach, funkcjonariusze postanowili dotrzeć do jak największej ich liczby. Mundurowi w trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych, sprawdzili ich wiedzę w zakresie praw i obowiązkach, jakich muszą przestrzegać poruszając się po drogach. Policjanci skupili także swoją uwagę na kierujących jednośladami i kontrolowali obowiązkowe, podstawowe wyposażenie ich „pojazdów”.

Tym, którzy zdali „egzamin” pomyślnie i wykazali się dużą wiedzą w zakresie obowiązujących przepisów, funkcjonariusze wręczyli rowerowe elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że odblask to taki mały, niepozorny przedmiot, a może uratować ludzkie życie. Noś odblaski – Pokieruj życiem swoim i innych!

(ic/rj)

Powrót na górę strony